افتتاح نمایشگاه کتاب پاریس با حضور ایران

1397/12/23 09:53

سی و نهمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس ظهر امروز (۲۳ اسفند) در محل نمایشگاه کتاب پاریس در« پورت‌دو‌ورسای» با حضور ۴۵ کشور ازجمله جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در این دوره طبق اعلام سایت نمایشگاه نمایندگانی از ۴۵ کشور در 1200 غرفه حضور دارند. سه هزار نویسنده در این دور 8۰۰ رویداد و فعالیت‌ فرهنگی را برگزار می‌کنند. نمایشگاه از صبح روز جمعه (۲۴ اسفند) درهای خود را به‌سوی علاقه‌مندان بازمی کند.

کشورهای اتحادیه اروپا به‌عنوان میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه در فضایی ویژه به فعالیت می‌پردازند و کشور «عمان» نیز به‌عنوان کشور میهمان افتخاری نمایشگاه حضور خواهد داشت. همچنین شهر « براتیسلاوا» به‌عنوان شهر میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه حضور دارد.

امسال غرفه کشورمان در مساحت ۲۵ مترمربع و با حضور آژانس ادبی پل به نمایندگی از ناشران مختلف به مذاکره و رایزنی با همتایان خود می‌پردازد. رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس نیزدربرپایی غرفه ایران مشارکت دارد. 300 عنوان کتاب در موضوعات ادبیات، دین، دفاع مقدس، ایران‌شناسی، کودک و نوجوان و ... در غرفه ایران به نمایش درمی‌آید. طی روزهای برگزاری نمایشگاه دیدارهای متعددی برای قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران با نمایندگان کشورهای حاضر در نمایشگاه ازجمله دیدار با یورگن بوس، رییس نمایشگاه کتاب فرانکفورت جهت دعوت به نمایشگاه کتاب تهران، مذاکره با هیئت عمانی و ناشران دیگر کشورها و همچنین روسای نمایشگاه کتاب پاریس ترتیب داده‌شده است.