تاثیر انتقال نمایشگاه کتاب به شهر آفتاب در کاهش ترافیک شهری

رئیس پلیس راهور ناجا:
1395/2/23 14:51

رئیس پلیس راهرو ناجا درحاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به جابه‌جایی مکان برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: مصلی به عنوان مکان قبلی برپایی نمایشگاه کتاب ترافیک درون شهری و معضلات بسیاری برای مردم و برگزارکنندگان نمایشگاه به همراه داشت که خوش‌بختانه بسیاری از این مسایل امسال برطرف شده است و در کاهش ترافیک مکان قبلی موثر بود.

به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سرهنگ محمدحسین حمیدی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات پیشین امسال حل شده است افزود: البته شهر آفتاب نیز با مشکلاتی همراه است که به همکارمان خود گفته‌ایم تا در سال آینده یا نمایشگاه بعدی این مسایل برطرف شود تا مردم با سهولت بیشتری به نمایشگاه رفت و آمد کنند.

وی ادامه داد: کتابخوانی از اولویت‌‌های فرهنگی و اجتماعی ما است و ضرورتی است که نمی‌توان منکر آن شد. در این میان خوشحال هستم که مردم این نمایشگاه کتاب و بحث کتابخوانی را جدی گرفته‌اند.

سرهنگ حمیدی با بیان اینکه کتاب باید در روح و جان مردم باشد، عنوان کرد: کتاب‌خوانی و مطالعه وقتی است تا مردم بتوانند جدیدترین کتاب‌‌های منتشر شده در حوزه‌‌های مختلف را در یک مکان و بازه زمانی مشخص ببینند  و خریداری کنند.

وی همچنین با بیان اینکه روزانه ساعتی را به مطالعه اختصاص می‌‌دهد یادآور شد: من اغلب کتاب‌‌های تخصصی در حوزه ترافیک را مطالعه می‌‌کنم، هرچند به کتاب‌‌های شعر نیز علاقه‌مند هستم و اغلب برای خارج شدن از فضای کار و سختی‌‌های آن به دامان شعر و ادب می‌‌روم.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.