رکورد فروش کتاب در سال گذشته، شکسته شد

همزمان با هشتمین روز برگزاری نمایشگاه کتاب
1394/2/24 14:16
مدیر کمیته خدمات رفاهی و هماهنگی با سازمان‌ها و نهادهای همکار گفت: رکود   کل فروش کتاب در نمایشگاه بیست و هفتم، روز چهارشنبه 23 اردیبهشت‌ماه شکسته شد.
نیکنام حسین‌پور در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،‌ گفت: فروش کتاب تا پایان روز هشتم نمایشگاه امسال (23 اردیبهشت‌ماه)،  از یازده روز فروش کتاب در نمایشگاه بیست و هفتم پیشی گرفت و رکورد فروش آن نمایشگاه شکسته شد. همچنین دیروز بیش از 900 هزار تراکنش توسط دستگاه‌های کارتخوان و عابر بانک‌های موجود در نمایشگاه کتاب صورت گرفت.

مدیر کمیته خدمات رفاهی با بیان اینکه تاکنون شعب بانک صادرات بیش از 200 هزار بن‌کارت الکترونیکی خرید کتاب را به متقاضیان تحویل داده‌اند، عنوان کرد: با توجه به اینکه بانک‌ها جمعه و شنبه(25 و 26 اردیبهشت‌ماه) تعطیل هستند و نمایشگاه کتاب تهران نیز در روز شنبه به پایان می‌رسد، 5 شعبه از بانک صادرات اطراف مصلی در این روزها کشیک هستند و تنها افرادی که شعبه منتخب‌شان یکی از این بانک‌هاست، می‌توانند بن‌کارت‌های خود را تحویل بگیرند، در غیر این‌صورت کسانی که بن‌کارت‌های خود را امروز (24 اردیبهشت ماه) دریافت نکنند دیگر نمی‌توانند از آن‌ها در این دوره از نمایشگاه کتاب بهره ببرند.

وی یادآور شد: همچنین  از دانشجویان و طلابی که موفق به دریافت بن‌کارت‌های خود نشده‌اند، پس از نمایشگاه شماره حساب بانکی دریافت می‌کنیم تا وجه پرداختی آنان را بازگردانیم.
زمان ثبت‌نام بن‌کارت خرید کتاب ویژه دانشجویان و طلاب 29 فروردین تا 10 اردیبهشت‌ماه بود. ثبت‌نام کنندگان می‌توانستند از 13 تا 24 اردیبهشت‌ماه بن‌کارت‌های خود را دریافت کنند.
بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌وگو با جهان» از 16 تا 26 اردیبهشت‌ماه در مصلی امام خمینی(ره) برپاست.