در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان صورت گرفت؛

جمعی از نویسندگان و شاعران ایرانی با سفیر ایران در تاجیکستان دیدار کردند

2023-10-03 23:47

جمعی از نویسندگان و شاعران ایرانی در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان با علیرضا حقیقیان؛ سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان که امروز (یازدهم مهر ماه ۱۴۰۲) کار خود را آغاز كرده است، جمعی از نویسندگان و شاعران ایرانی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان دیدار کردند.

 در این دیدار ضمن معرفی نویسندگان و شاعران حاضر، درباره روند آماده‌سازی غرفه جمهوری اسلامی ایران، تعداد عناوین و موضوعات کتاب‌های عرضه شده، تقویت روابط فرهنگی ایران و تاجیکستان بر اساس اشتراکات فرهنگی، تاریخی و اجتماعی، حمایت ویژه از برنامه‌‎های فرهنگی غرفه ایران، حمایت از صنعت نشر و ادبیات ایران و... بحث و گفت و گو شد.

همچنین، در این ديدار، بهبود روابط دیپلماسی عمومی و فرهنگی و رفع سوءتفاهم‌های سیاسی بین دو کشور ایران و تاجیکستان به دنبال تغییر رویه دولت سیزدهم و تلاش برای بازگشایی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در تاجیکستان و لغو صدور روادید برای حضور در دو کشور مورد بحث قرار گرفت.

 پیشنهاد تشکیل کارگروه ادبی با محوریت خانه کتاب و ادبیات ایران برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و حضور نویسندگان و اهالی فرهنگ در دو کشور از دیگر محورهای مورد بحث در این دیدار بود.

در این دیدار مصطفی محدثی خراسانی؛ شاعر، محمد علی رکنی؛ نویسنده و مجید آقایی؛ استاد ادبیات نمایشی حضور داشتند.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان از یازدهم مهر ماه ۱۴۰۲ آغاز به کار کرده و تا سیزدهم مهر ماه ۱۴۰۲ به کار خود ادامه می‌دهد.

Join Us: